Przepisy Rillettes – smalec z wieprzowiny z tymiankiem

Składniki

400 g boczku wieprzowego

400 g podgardla wieprzowego tłustego

200 g łopatki

2 cebule

4 gałązki tymianku

2 ząbki czosnku

2 liście laurowe

100 g korniszonów konserwowych

100 g cebulek perłowych w occie

24 kromki chleba żytniego

przyprawy: sól, pieprz czarny

Opis

Mięso umyj dokładnie pod bieżącą wodą. Pokrój w kostkę wielkości 2 cm. Przypraw solą i świeżo mielonym pieprzem. Obierz czosnek i posiekaj drobno. Listki tymianku oderwij od gałązki i dodaj do mięsa. Wymieszaj mięso razem czosnkiem i tymiankiem. Odłóż do lodówki do zamarynowania na ok. 12 godz.

Zamarynowane mięso wraz z przyprawami i liśćmi laurowymi przełóż do szerokiego naczynia do zapiekania. Nakryj pokrywką i wstaw do piekarnika nagrzanego do temp. 140˚C. Duś mięso ok. 3 godz. Po tym czasie powinno się rozpadać po naciśnięciu widelcem. Jak tylko będzie gotowe, poszarp mięso widelcem na kawałki i wymieszaj z tłuszczem. Następnie dodaj pokrojoną cebulę i dopraw do smaku solą i świeżo mielonym pieprzem.

Na koniec wstaw smalec jeszcze na 20 min do piekarnika i trzymaj do momentu zrumienienia się cebuli. Następnie wyjmij i wstaw do schłodzenia. Jak tylko zacznie tężeć, mieszaj rillettes do całkowitego połączenia się z tłuszczem. Pokrój chleb na kromki i posmaruj je dokładnie smalcem. Nałóż kilka cebulek i pokrojone korniszony.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4