Przepisy Rigatoni all’amatriciana

Składniki

​500 g makaronu Rigatoni lub Penne

300 g boczku

2 małe cebule

2 ząbki czosnku

kartonik (500 g) lub puszka pokrojonych pomidorów

2 łyżki stołowe śmietany 18%

3 kieliszki wina białego

bazylia świeża

Opis

Boczek pokrój na średniej wielkości kwadraciki, a cebulę w małą kostkę. Rozgrzej patelnię, nalej odrobinę oliwy i podsmaż kilka minut boczek z cebulką.

W tym czasie nastaw wodę na makaron i ugotuj al dente PORADA KONTEKSTOWA - AL DENTE według wskazówek na opakowaniu. Makaron przełóż na durszlak, by obciekła z niego woda.

Kiedy cebulka będzie miękka, a boczek lekko przysmażony, podlej całość białym winem i na małym ogniu smaż kilka minut, aż wino odparuje. Następnie dodaj pomidory pelati, 2 łyżki śmietany, czosnek drobno pokrojony lub wyciśnięty przez praskę, sól i pieprz do smaku oraz posiekane liście bazylii. Podgrzej całość, aż sos będzie gorący i dodaj ugotowany wcześniej makaron. Wymieszaj, by połączyć składniki i wyrównać temperaturę całego dania.

Potrawę podawaj w płytkich miseczkach i posypaną startym serem. Całość udekoruj listkiem bazylii. Osoby, które lubią ostre potrawy mogą dodać do sosu posiekaną drobno papryczkę chilli.
 

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8