Przepisy Quesadillas, czyli kanapki z grillowanej tortilli z domowym guacamole

Składniki

​6 placków tortilla

3 pomidory

1/2 pęczka cebulki wiosennej

1/2 pęczka kolendry

200 g tartej mozzarelli

60 g sera blue

50 g szynki dojrzewającej

1 ogórek

40 g łososia wędzonego

20 g orzechów włoskich

100 g kwaśnej śmietany

1 awokado

1/2 cytryny

20 ml oliwy z oliwek

przyprawy: sól, pieprz czarny

Opis

Placki tortilli rozłóż na stole, aby lekko przeschły po wyjęciu z opakowania. Ułóż je w dwóch rzędach.

Pomidory pokrój w kostkę, a zieloną część z cebulki (gruby szczypior) pokrój drobno. Ogórka pokrój w kostkę. Orzechy włoskie przebierz z ewentualnych łupinek i pokrój drobno.

Na rozłożone dolne placki tortilli nałóż równomiernie tarty ser, pomidory i szczypiorek. Na pierwszy placek nałóż kawałki szynki i obsyp ogórkiem zielonym (zostaw trochę do dekoracji), następnie przykryj drugim plackiem z górnego rzędu. Z wyczuciem dociśnij. Na kolejną quesadilla nałóż kawałki wędzonego PORADA KONTEKSTOWA - WĘDZENIE łososia. Nakryj drugim plackiem i również dociśnij. Na ostatnią nałóż pokruszony w kawałki ser pleśniowy i posiekane orzechy włoskie. Przykryj i dociśnij plackiem. Piekarnik rozgrzej do temperatury 180°C.

Awokado umyj i przekrój na pół, wyjmij pestkę. Wydrąż łyżką miękki miąższ do miseczki. Skrop sokiem z cytryny i lekko polej oliwą. Przypraw solą i pieprzem. Zgnieć widelcem i wymieszaj.

Placki quesadillas wstaw do pieczenia, aż wierzch się zrumieni. Następnie dopiecz jeszcze trochę drugą stronę. Wyjmij i pokrój na ćwiartki. Rozłóż na półmisku według smaków. Każda ćwiartka powinna na siebie zachodzić. Quesadilla z szynką posyp zielonym ogórkiem pokrojonym w kostkę. Quesadilla z serem pleśniowym udekoruj orzechami włoskimi. Ostatnią partię kanapek udekoruj kawałkami wędzonego łososia. Na wierzch wszystkich nałóż puree z awokado i kleksy kwaśnej śmietanki. Posyp listkami kolendry.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8