Przepisy Pudding z morelami

Składniki

12 moreli 

3 jajka 

285 ml mleka 

120 g mąki pszennej 

15 ml miodu płynnego 

20 g cukru 

1 laska wanilii 

szczypta soli

olej do posmarowania formy

Sposób przygotowania

1

Wymieszaj dokładnie jajka z mlekiem, mąką i solą. Przykryj folią i wstaw do lodówki na 20 min. Formę na muffiny posmaruj olejem.

2

W czasie, kiedy ciasto się chłodzi, rozgrzej piekarnik do 220°C. Umyj i wypestkuj morele. Wyciągnij nasionka z wanilii. Na patelni rozpuść cukier z miodem i poukładaj morele skórką do góry. Smaż owoce przez 3–5 min do zeszklenia, na koniec dodając ziarenka wanilii.

3

Wstaw do gorącego piekarnika na 5 min wysmarowaną formę (musi być gorąca podczas nalewania do niej ciasta). Wyciągnij ciasto z lodówki. Otwórz piekarnik, częściowo wysuń z niego formę i napełnij ją ciastem. Wsuń formę z powrotem i piecz 25 min. Nie otwieraj piekarnika przed końcem pieczenia! Zaraz po upieczeniu  zrób w puddingach wgłębienia na owoce. Przełóż wypieki na talerz i wypełnij je sosem morelowym.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8