Przepisy Pstrąg z grilla nadziewany pastą paprykowo-oliwkową

Składniki

4 filety z pstrąga po ok. 80 g

1/2 czerwonej papryki

100 g czarnych oliwek

1 młoda cebulka

1 ząbek czosnku

30 ml oliwy

1 łyżeczka bułki tartej

20 g suszonych pomidorów w oliwie

4 gałązki natki pietruszki

1/8 skórki z cytryny

przyprawy: sól, pieprz czarny

sznurek do wiązania filetów

Cytrynowa oliwa:

100 ml oliwy

5 ml oliwy z chili

1/2 cytryny

2 liście laurowe

3 gałązki tymianku cytrynowego

przyprawy: sól, pieprz czarny

Sposób przygotowania

1

Obierz cebulkę i czosnek. Paprykę i pozostałe warzywa pokrój na kawałki i przełóż do miski. Dodaj oliwki i natkę pietruszki. Obierz z cytryny skórkę i dodaj do pozostałych składników. Przypraw lekko solą i świeżo mielonym pieprzem. Całość zmiksuj na gładki farsz. Na koniec dodaj oliwę i bułkę tartą, aby farsz był gładki i dobrze się rozsmarowywał.

2

Filety z pstrąga umyj i usuń wszystkie ości. Wytrzyj rybę do sucha i rozłóż na desce. Na każdy filet nałóż porcję farszu i zwiń, zaczynając od ogona. Przygotuj sznurek kuchenny i zwiąż roladki tak, jak pakuje się prezenty. Przypraw rybę solą i świeżo mielonym pieprzem. Odstaw do grillowania.

3

W rondelku rozgrzej oliwę i dolej oliwę z chili. Pokrój połówkę cytryny w plasterki i wyciśnij sok do oliwy. Dodaj tymianek, liść laurowy i przypraw lekko solą i świeżo mielonym pieprzem. Przygotuj grill. Gdy żar się uspokoi i nie będzie już ognia, połóż na ruszcie rybę, którą wcześniej umieścisz w specjalnej kratce do grillowania ryb. Obok postaw rondelek z oliwą. Pozwól, aby ryba delikatnie się piekła, a oliwa tylko „pyrkała”. Uważaj, by nie zagotować oliwy, ponieważ straci swój aromat.

4

Rybę wyjmij z kratki i odetnij sznurki. Przełóż na półmisek, polej cytrynową oliwą i od razu podawaj.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8