Przepisy Pstrąg z aromatycznym sosem

Składniki

2 pstrągi w całości patroszone

1 cytryna

4 gałązki rozmarynu

oliwa z oliwek

przyprawy: sól i pieprz

Sos:

1 ząbek czosnku

50 g zielonych oliwek

nasiona kolendry

nasiona kminu rzymskiego

nasiona gorczycy

nasiona czarnuszki

sok z 2 cytryn

1 granat

oliwa z oliwek

gruba sól morska

sól

pieprz

Opis

Pstrągi oskrob i dokładnie umyj pod bieżącą i zimną wodą. Dopraw ryby solą i pieprzem, zarówno od strony skóry jak i brzucha. Do środka włóż połówki plastrów cytryny oraz gałązki rozmarynu. Pstrągi skrop oliwą i umieść w specjalnym ruszcie do grillowania ryb. Grilluj po 5-6 minut z obu stron.

PRZYDATNE WSKAZÓWKI:

  • Jeżeli nie posiadasz rusztu do grillowania ryb, możesz ułożyć pstrąga na folii aluminiowej, by uniknąć przywierania do kratki grilla.
  • Chcąc sprawdzić, czy ryba w środku nie jest surowa, przed podaniem wyciągnij z niej płetwę grzbietową - jeżeli wyjdzie bez problemu, oznacza to, że ryba jest już gotowa.

Przygotuj sos. Umieść w moździerzu przyprawy (bez soli i pieprzu) wraz z grubą solą morską i rozgnieć. Następnie dodaj ząbek czosnku oraz oliwki i znów rozgnieć na pastę. Dodaj sok z cytryny i dopraw solą oraz pieprzem. Następnie dodaj pestki z granatu i oliwę z oliwek. Delikatnie wymieszaj.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8