Przepisy Przepiórki marynowane w miodowniku

Składniki

2 przepiórki

4 plasterki wędzonego boczku

40 ml miodownika

200 ml białego wina

2-3 gałązki majeranku

1 ząbek czosnku

300 g kapusty włoskiej

50 g rodzynek

1 łyżeczka przyprawy korzennej

80 g masła

4 jagody jałowca

4 łyżki śmietanki 30%

przyprawy: sól morska, pieprz czarny, gałka muszkatołowa

krem balsamiczny biały

soda oczyszczona

Opis

Przepiórki dokładnie umyj i odsącz na ręczniku kuchennym. Przypraw od razu solą i świeżo mielonym pieprzem oraz zgniecionymi jagodami jałowca. Rozgnieć czosnek i wraz z gałązką majeranku włóż do przepiórki. Zawiń mięso w wędzony PORADA KONTEKSTOWA - WĘDZENIE boczek, aby ochronić delikatny filet przed wysuszeniem i zepnij udka wykałaczką. Wstaw do brytfanny. Polej miodownikiem i rozłóż kawałki masła. Rozgrzej piekarnik do temp. 170°C i wstaw przepiórki do pieczenia na ok. 1 godz. Pilnuj, aby zawsze miały odpowiednią ilość sosu, dzięki temu mięso będzie soczyste. W razie potrzeby podlej niewielką ilością wody.

W tym czasie pokrój liście kapusty włoskiej i obgotuj je w osolonej wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej, aby liście kapusty zachowały zielony kolor. W rondelku podgrzej białe wino z przyprawą korzenną. Dodaj rodzynki i krem balsamiczny. Zagotuj i odstaw.

Przepiórki wyjmij z pieczenia i przełóż na półmisek. Cały sos z pieczenia wlej do wina z rodzynkami i dodaj jeszcze resztę masła. Wszystko wymieszaj. Kapustę włoską podgrzej jeszcze z masłem i przypraw gałką muszkatołową i świeżo mielonym pieprzem. Przełóż na półmisek. Połóż na kapuście kleksy ze śmietany. Przepiórki polej sosem rodzynkowym i całe danie udekoruj majerankiem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4