Przepisy Przegrzebki w soli cytrynowej, na puree z pietruszki polane oliwą lawendową

Składniki

400 g przegrzebków

1/2  cytryny

1 ząbek czosnku 

1 szczypta papryki pikantnej 

50 g masła 

40 ml oliwy

2 gałązki natki pietruszki

sól morska, pieprz biały

Puree z pietruszki:

3 pietruszka

1 ziemniak 

1/2 l mleka 

30 g masła 

gałka muszkatołowa

sok i skórki z 1/4 cytryny 

5 gałązek kolendry 

1 łyżeczka oleju paprykowego 

sól, pieprz biały

Opis

Pietruszkę i ziemniaka obierz. Pokrój w kawałki i wstaw do gotowania w mleku. Przypraw solą i nakryj garnek. Gotuj do całkowitej miękkości. Odlej mleko z gotowania i zgnieć warzywa tłuczkiem do ziemniaków lub przeciśnij przez prasę. Do jeszcze gorących dodaj masło, skórkę z cytryny i sok. 

Wymieszaj dobrze, aż puree nabierze konsystencji lekkiego puree i będzie miało jedwabistą strukturę. Przypraw do smaku solą i pieprzem oraz gałką muszkatołową. Odstaw na czas przygotowania małży w ciepłe miejsce. 

Przegrzebki umyj i otwórz skorupę – włóż pomiędzy muszle płaską łopatkę lub nóż i podważ, aby przerwać mięsień łączący. Wyjmij przegrzebka. Oczyść z mięso pod zimną wodą i oderwij wszystkie przyłączone części, włącznie z pomarańczową ikrą. Przełóż przegrzebki na ręcznik kuchenny i odsącz. 

Jeśli będziesz używać przegrzebków mrożonych, to wyjmij je dzień wcześniej z zamrażarki i przełóż do lodówki, aby powoli się odmroziły. 

Przygotuj sól cytrynową. W moździerzu rozgnieć sól morską wraz z pieprzem. Dodaj otartą skórkę z cytryny i rozetrzyj dokładnie. Przypraw papryką w proszku i dodaj posiekaną natkę. Przełóż do miseczki. Każdy przegrzebek obtocz w soli cytrynowej. 

Na patelni rozgrzej oliwę. Smaż na gorącym tłuszczu przegrzebki z każdej strony, aż będą rumiane. Na koniec dodaj masło i jak się roztopi to polewaj małże tłuszczem. Podgrzej ponownie puree i nałóż porcję do muszli lub na talerz w następujący sposób: na każdy kleks puree nałóż jednego małża. Polej z wierzchu oliwą paprykową i dekoruj dodatkowo listkami kolendry.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8