Przepisy Praliny o smaku orzecha laskowego

Składniki

50 g orzechów laskowych

40 g cukru pudru

30 ml mleka

5 g masła

5 ml śliwowicy

70 g czekolady mlecznej

30 g czekolady gorzkiej

10 ml śmietanki 30%

Opis

Orzechy upraż na suchej blaszce w piecyku rozgrzanym do 160°. Uprażone orzechy zawiń w ściereczkę. Ugniataj je przez chwile, tak aby orzechy ocierały się o siebie. Nadmiar skórki powinien zejść z orzechów. Obrane orzechy zmiksuj na mąkę, następnie wrzuć do garnka wraz z cukrem, śliwowicą i mlekiem. Zagotuj porządnie, zdejmij z ognia i dodaj masło. Odstaw do wystygnięcia (najlepiej nadzienie zrobić dzień wcześniej).

Przygotuj silikonowe foremki na czekoladki i mały pędzelek. Czekoladę posiekaj na drobne kawałki i wymieszaj ze śmietanką. Podgrzej w kąpieli wodnej uważając, żeby do czekolady nie dostała się ani kropla wody. Część rozpuszczonej czekolady przelej do drugiej miseczki i lekko ją gładząc nieco przestudź. Dolej przestudzoną czekoladę do pozostałej i delikatnie wymieszaj. Dzięki temu czekolada będzie miała połysk po zastygnięciu. Pędzelkiem pomaluj foremki cienką warstwą czekolady i wstaw do zastygnięcia do zamrażalnika.

Ponownie nałóż warstwę czekolady i ponownie wstaw foremki na moment do zamrażalnika. Powtarzaj czynność tak długo, aż warstwa czekolady będzie wystarczająco gruba, by utrzymać nadzienie. Cały proces nie powinien trwać zbyt długo, żeby rozpuszczona w miseczce czekolada nie zdążyła zastygnąć. Foremki z czekoladą  wypełnij nadzieniem z orzechów i przykryj warstwą rozpuszczonej czekolady. Odstaw czekoladki do zastygnięcia. Następnie delikatnie wyciągnij czekoladki z foremki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8