Przepisy Pralinki z karmelem i orzeszkami

Składniki

około 150 g mlecznej czekolady

70 g cukru

25 g masła

70 ml kremówki

1/2 szklanki orzeszków ziemnych

Opis

Na patelnię wysypujemy cukier i podgrzewamy aż się całkowicie rozpuści (nie mieszamy!). Następnie dodajemy do cukru masło i szybko mieszamy, aż składniki się połączą. Do masy dodajemy połowę kremówki. Mieszamy szybko i dokładnie, a następnie zdejmujemy patelnię z ognia. Do gorącego karmelu dodajemy pozostałą śmietankę, mieszamy aż składniki się połączą i odstawiamy do wystygnięcia.

Orzeszki kroimy na mniejsze kawałki.

Czekoladę drobno siekamy. Około 75% czekolady przekładamy do szklanej lub metalowej miski, którą ustawiamy nad garnkiem z gorącą wodą. Stale mieszając czekoladę, czekamy aż się rozpuści i podgrzeje do temperatury około 45°C (uwaga - miska się nagrzewa, dlatego warto zdjąć ją znad garnka chwilę przed uzyskaniem temperatury 45°C - odda jeszcze trochę ciepła czekoladzie).

Do podgrzanej czekolady stopniowo dodajemy pozostałe 25% czekolady, każdorazowo mieszając, aż czekolada się rozpuści. Podczas dodawania czekolady stale mierzymy temperaturę - czekolada powinna ochłodzić się do około 27°C. Lekko ochłodzoną czekoladę ponownie podgrzewamy, tym razem zaledwie o kilka stopni - do 31°C.

Tak przygotowaną czekoladę nakładamy do foremek na pralinki. Czekoladą wypełniamy całe foremki, wypełnioną foremką pukamy kilka razy o blat, by pozbyć się bąbelków powietrza, a następnie odwracamy je do góry dnem i pozwalamy nadmiarowi czekolady ściec (najlepiej przygotowywać pralinki na kamiennym blacie, ale jeśli nie macie w kuchni kamiennego blatu, możecie robić to na pergaminie lub folii spożywczej, by móc zebrać czekoladę z powrotem do miseczki). Nadmiar czekolady wystający ponad powierzchnię foremki zbieramy metalową szpatułką.

Foremki z czekoladą wkładamy na chwilę do lodówki, aby czekolada stężała.

Do zastygniętej czekolady nakładamy karmel i orzeszki – powinno ich być tyle, by nadzienie nie wystawało ponad foremkę, a czekoladki dało się "zamknąć".

Pozostałą czekoladę ponownie temperujemy (tak jak poprzednio). Tak przygotowaną czekoladą polewamy formę na pralinki. Powierzchnię wygładzamy metalową szpatułką i ponownie pukamy kilkakrotnie o blat, by pozbyć się bąbelków powietrza. Czekoladki ponownie wkładamy do lodówki, by czekolada stężała. Formę z zastygniętymi pralinkami odwracamy do góry dnem i pozwalamy czekoladkom wypaść (w razie konieczności pukamy formą o blat).

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8