Przepisy Powidła śliwkowe

Składniki

2 kg śliwek
350 g cukru
2 łyżki czerwonego wina
kardamon mielony (lub goździki do smaku, opcjonalnie)

Opis

Śliwki umyj, przekrój na połowy i wyjmij pestki. Następnie owoce ułóż w naczyniu żaroodpornym, zasyp cukrem, wlej wino i przypraw goździkami lub kardamonem. Naczynie włóż do piekarnika i piecz w temp. ok 150° przez 30 min. Po tym czasie śliwki przełóż na patelnię i smaż na malutkim ogniu ok. 2 godz., co jakiś czas mieszając. 

Słoiki i zakrętki wyparz gorącą wodą. Upewnij się, że pokrywki są suche. Następnie gorącą konfiturę przelej do wyparzonych słoików, do wysokości ok. 2 cm poniżej brzegu. Słoiki lekko zakręcaj.

Dno dużego garnka wyłóż ściereczką, postaw na niej słoiki i zalej wodą do 2/3 ich wysokości. Gotuj pod przykryciem na wolnym ogniu przez ok. 20 min. Po pasteryzacji PORADA KONTEKSTOWA - PASTERYZACJA  nakrętki mocno dokręć. Słoiczki wyjmij i postaw do góry dnem do czasu ostudzenia. Powidła przechowuj w chłodnym i zaciemnionym miejscu.

Z podanej ilości składników przygotujesz ok. 4 małe słoiki powideł.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 24.09-30.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8