Przepisy Potrawka z soczewicy z podsmażonymi parówkami i warzywami

Składniki

150 g soczewicy

2 parówki

2 łodygi selera naciowego

2 małe marchewki

½ pora

½ cebuli

¼ pęczka pietruszki

1 łyżka oleju

4 łyżki sosu sojowego

4 ziarna czarnego pieprzu

1 listek laurowy

1 łyżka sezamu

1,5 l wody

Opis

Soczewicę przepłucz, a następnie gotuj przez ok. 15-20 min w nieosolonej wodzie. Łodygę selera i pora pokrój w plastry. Marchewkę umyj, obierz i pokrój w kostkę. Cebulę pokrój w kostkę.

Z parówek zdejmij folię, pokrój je w plastry i podsmażaj  na oleju mieszając przez ok. 5 min. Parówki powinny się ładnie zarumienić z dwóch stron.

Do wody z soczewicą dodaj pokrojone warzywa, 4 łyżki sosu sojowego, pieprz w ziarnach, 1 listek laurowy oraz sól. Gotuj jeszcze przez ok. 15 min na wolnym ogniu PORADA KONTEKSTOWA - GOTOWANIE NA WOLNYM OGNIU pod przykryciem. Warzywa powinny być półtwarde, nie rozgotowane. Po koniec gotowania dodaj parówki. Przed podaniem posyp posiekaną pietruszką i sezamem. Podawaj od razu.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8