Przepisy Potrawka z ryżu z szynką i warzywami

Składniki

200 g szynki wieprzowej

1 łyżka mąki ziemniaczanej

100 g ryżu

1 młoda cukinia

5 łyżek oleju do smażenia

1 gałązka selera naciowego

po 170 g: groszku zielonego, marchewki, kukurydzy

1 łyżeczka cząbru suszonego

przyprawy: sól, pieprz, 1 listek laurowy, 3 kulki pieprzu czarnego

Opis

Szynkę umyj, osusz i pokrój w paski. Na oleju podsmaż mięso, posól, popieprz. Gdy szynka lekko się zarumieni, wsyp ryż, zeszklij go na wolnym ogniu, dodaj cząber, sól i pieprz. Cebulę obierz, umyj i pokrój w kostkę, dodaj do ryżu i mięsa – całość podduś PORADA KONTEKSTOWA - DUSZENIE 5 min. Następnie zalej wodą, dodaj groszek, marchewkę, kukurydzę oraz przyprawy i duś, aż ryż stanie się miękki (ok. 25 min). Potrawkę oprósz przez sitko mąka ziemniaczana i wymieszaj. Cukinię umyj i pokrój w cienkie plastry. Na drugiej patelni bez oliwy podsmaż cukinię tak, aby lekko się zarumieniła – dopraw solą. Ugotowaną potrawkę wyłóż na talerz i obłóż podsmażoną cukinią.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8