Przepisy Potrawka z bakłażana i zielonego groszku

Składniki

1 bakłażan

2 cebule

2 ząbki czosnku

1 łyżeczka curry

1/2 łyżeczki kminu rzymskiego

1 papryka czerwona

100 g mrożonego zielonego groszku

1 litr bulionu warzywnego lub wody

100 g komosy ryżowej

20 ml oliwy

listki kolendry

przyprawy: sól, pieprz czarny

Opis

Obierz cebulę oraz czosnek i pokrój w piórka. Odkrój z bakłażana 4 cienkie plasterki, które posłużą jako chipsy do dekoracji. Przełóż je na blachę z pergaminem i wstaw do piekarnika z temperaturą 80° z termoobiegiem, by wyschły.

Paprykę i pozostałą część bakłażana pokrój w dużą kostkę ok. 2 cm. W rondelku rozgrzej oliwę. Podgrzej lekko cebulę oraz czosnek, dodaj curry, kmin rzymski i wymieszaj. W następnej kolejności dodaj bakłażana i paprykę. Przypraw od razu solą i świeżo mielonym pieprzem. Podduś lekko i wlej ok. 0,5 litra bulionu warzywnego lub wody. Przykryj rondel i duś warzywa aż zmiękną przez ok. 10 minut. Wsyp teraz komosę ryżową i dolej resztę bulionu lub wody tak, by swobodnie się gotowała. Na koniec dodaj zielony groszek i całość wymieszaj.

Sprawdź chipsy z bakłażana. Powinny być już gotowe. Jeśli jeszcze wystarczająco nie wyschły, zwiększ temperaturę do 100° i jeszcze poczekaj.

Przełóż potrawkę na półmisek i udekoruj listkami kolendry oraz chipsami z bakłażana.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 2.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8