Przepisy Pomidorowa piłka

Składniki

1 kulka mozzarelli z zalewy

2 pomidory

2 kromki pumpernikla

kilka listków świeżej bazylii

1 łyżka dowolnego serka śmietankowego kanapkowego

przyprawy: sól, czarny pieprz, oliwa, ocet balsamiczny

Sposób przygotowania

 alt=
1

Pomidory umyj dokładnie. Odetnij ich spody. Na kartce narysuj wielokąt, taki jak na piłce nożnej, następnie przerysuj go na pergamin. Do pomidora przyłóż pergamin z narysowanym kształtem i wykałaczką zrób otwory na jego wierzchołkach.

 alt=
2

Ostrym cienkim nożem przetnij po wierzchołkach na głębokość około 0,5 cm. Natnij po przekątnej i wytnij w pomidorze oznaczony kształt. W ten sam sposób wycinaj kolejne kształty, w równych odległościach. Pomiędzy nimi zrób wykałaczką otwory imitujące zszycia na piłce.

 alt=
3

Za pomocą noża wypełnij otwory (niby-zszycia) serkiem śmietankowym. Zdejmij nożem nadmiar serka. Resztki oczyść ręcznikiem papierowym.

 alt=
4

Mozzarellę pokój w plastry grubości ok. 0,5 cm. Z mozzarelli wytnij 1 wielokąt (ten sam co został wcześniej narysowany na pergaminie). Od niego dotnij resztę serowych wielokątów. Postaraj się dociąć równo wszystkie kawałki. Wycięte wielokąty włóż w otwory w pomidorze.

 alt=
5

Z czarnego chleba wytnij okrąg nieco większy od średnicy pomidora. To będzie murawa. Pomidora połóż na krążku z chleba, udekoruj listkami bazylii, polej octem balsamicznym, oliwą extra vergine i przypraw do smaku pieprzem i solą.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4