Przepisy Pomidorki w soku własnym

Składniki

1/2 kg pomidorków truskawkowych

1 ząbek czosnku

1/2 łyżeczki soli kamiennej

Dodatkowo:

1-2 średniej wielkości słoiki

Opis

Pomidorki umyj, sparz i zdejmij z nich skórkę. Słoiki i zakrętki wyparz. Następnie układaj w nich ciasno pomidorki, dodając po 1 ząbku czosnku na słoik i 1/2 łyżeczki soli kamiennej. Warzywa układaj do wysokości ok. 2 cm poniżej brzegu słoika. Słoiki lekko zakręcaj.

Dno dużego garnka wyłóż ściereczką, postaw na niej słoiki i zalej wodą do 2/3 ich wysokości. Gotuj pod przykryciem na wolnym ogniu PORADA KONTEKSTOWA - GOTOWANIE NA WOLNYM OGNIU przez ok. 25 min od momentu zagotowania. Po pasteryzacji nakrętki mocno dokręć. Słoiki pozostaw w wodzie, aby ostygły. Pomidory przechowuj w chłodnym, zaciemnionym miejscu. Tak przygotowane pomidory możesz użyć do pizzy, smarując nimi spód ciasta, do bruschetty lub do zup.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 17.09-23.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8