Przepisy Polędwiczki wieprzowe z warzywami

Składniki

800 g polędwiczki wieprzowej

250 g bukietu z marchwi, pietruszki i selera

2 łyżka masła

200 ml czerwonego wytrawnego wina

1 szt. natki pietruszki

1 szt. soli

1 szt. świeżo zmielonego pieprzu czarnego

400 ml bulionu

Sposób przygotowania

1

Umyj dokładnie mięso, a następnie natrzyj je solą, przyprawami i odstaw na bok. Oczyść warzywa i potnij je na równe kawałki. Wrzuć jarzyny do garnka i zalej bulionem. Gotuj całość około 20 minut do momentu, gdy warzywa zrobią się miękkie. Wyłów je i odłóż na bok. Następnie zagęść pozostały w garnku bulion masłem. Gdy wywar zgęstnieje, wrzuć do niego ponownie warzywa, dodaj natkę pietruszki, sól i przyprawy.

2

Najwyższa pora zająć się mięsem. Grilluj je w wysokiej temperaturze przez dwie minuty po obu stronach na patelni grillowej. Następnie zmniejsz temperaturę i grilluj przez następne siedem minut. Mięso musi pozostać miękkie w dotyku.

3

Gdy polędwica będzie gotowa, zdejmij ją z patelni i pozostaw w ciepłym miejscu. Tłuszcz pozostały po grillowaniu zalej winem i podgrzewaj do momentu, gdy na patelni wyklaruje się gęsty sos. Potnij mięso na plastry i serwuj z warzywami oraz przygotowanym sosem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8