Przepisy Pogacze z salami i skwarkami

Składniki

650 g mąki pszennej
200 g boczku parzonego (ze słoniny lub podgardla)
200 g salami
1 łyżka smalcu (kopiasta)
2 jajka
20 g świeżych drożdży
1 szklanka wody
sól

Opis

Przygotuj zaczyn drożdżowy: drożdże pokrusz, dodaj 50 g mąki i zalej ok. 1/3 szklanki ciepłej wody. Pozostaw do wyrośnięcia najlepiej w głębokim naczyniu pod przykryciem.

Skwarki drobno pokrój i podsmaż na patelni. Salami pokrój w drobną kostkę, nie smaż. 

Z mąki, zaczynu drożdżowego, żółtek (białko pozostaw do posmarowania bułeczek przed pieczeniem), soli i wody wyrób gładkie ciasto. Dodaj skwarki i pokrojone w kostkę salami.

W głębokim naczyniu w ciepłym miejscu pozostaw ciasto do wyrośnięcia. Wyrośnięte ciasto rozwałkuj na grubość 2 cm i złóż w kopertę (pozaginaj wszystkie rogi do środka), włóż do lodówki na 20 min. Rozwałkuj ponownie i złóż raz jeszcze rogi do środka placka. Odstaw do lodówki na kolejne 20 min. Powtórz czynność raz jeszcze.

W rozwałkowanym na grubość 2 cm cieście wycinaj szklanką krążki. Na każdym krążku natnij nożem kratkę. Połóż krążki na posypanej lekko mąką blasze, zachowując odległość ok. 5 cm pomiędzy bułeczkami. Pozostaw do wyrośnięcia w ciepłym miejscu na 1 godz.

Przed pieczeniem posmaruj białkiem jajka. Piecz w piekarniku nagrzanym do temperatury 220º ok. 25 min (bułeczki powinny mieć złoto rumiany kolor). Podawaj ciepłe.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 24.09-30.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8