Przepisy Podsmażone suche kiełbaski

Składniki

250 g kiełbasy

6 łyżek czerwonego wina (może być więcej)

2 łyżki wódki

posiekana natka pietruszki

Opis

Kiełbaskę ponakłuwaj w kilku miejscach, włóż do garnuszka i podlej winem. Duś PORADA KONTEKSTOWA - DUSZENIE pod przykryciem przez ok. 10 min. Zdejmij z ognia, przykryj i odstaw na 1 godz. 

Kiełbaskę wyjmij z rondelka i pokrój na plasterki o grubości ok. 1 cm. Plasterki wrzuć na patelnię i podsmażaj. Następnie polej je wódką i ostrożnie podpal (najlepiej długą zapałką). Gdy płomień zacznie gasnąć, podlej kiełbaski pozostałym z duszenia winem i jeszcze podsmażaj przez ok. 2 min.

Przed podaniem posyp kiełbaski posiekaną natką pietruszki. Na talerzu obok kiełbasek ułóż wykałaczki. Podawaj na ciepło.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 2.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8