Przepisy Podgrzybki w oliwie korzennej z pieczoną papryką

Składniki

400 g podgrzybków 

1 cebula 

1 marchew 

40 ml oliwy 

2 ziarna jałowca 

2 ziarna ziela angielskiego 

2 ziarna pieprzu czarnego 

2 gałązki estragonu 

100 ml białego wina 

30 ml octu winnego 

1/2 łyżeczki cukru 

sól morska

Sposób przygotowania

1

Podgrzybki oczyść z ewentualnych liści, igieł i innych widocznych zabrudzeń. Przemyj z piasku tylko wierzch kapeluszy i nóżki, używając mokrej ściereczki. Pokrój grzyby na mniejsze kawałki. Obierz cebulę oraz marchew i pokrój w plasterki. Jałowiec, ziele angielskie i pieprz rozgnieć w moździerzu.

2

Na patelni rozgrzej oliwę, dodaj roztarte ziarna i lekko podgrzej, aby oddały swój korzenny aromat. Wsyp cebulę oraz marchew i smaż powoli.

3

Dodaj podgrzybki i przypraw solą morską. Smaż na mocnym ogniu, aby grzyby lekko się zrumieniły. Wlej białe wino i duś jeszcze przez chwilę, aż alkohol odparuje. Dodaj gałązki estragonu.  

4

Na koniec przypraw grzyby jeszcze octem winnym i cukrem. Przełóż do słoiczków i zamknij. W lodówce grzyby niepasteryzowane można przechowywać do 3 dni. Jeśli chcesz zjeść grzyby później, to musisz je spasteryzować. Co to oznacza? Zamknięte słoiki wstaw do garnka z wodą do 3/4 ich wysokości i gotuj przez ok. 40 minut. Uwaga! Spód garnka należy wyłożyć kuchenną szmatką, aby słoiki nie miały bezpośredniego kontaktu z dnem, inaczej mogą popękać.  

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8