Przepisy Pleśniowy mazurek wielkanocny

Składniki

2 szkl. mąki

250 g masła

2 żółtka

4 białka

1 szkl. cukru

szczypta soli

200 ml dżemu figowego

50 ml jasnego rumu

2 łyżki kakao

Dodatkowo:

pędy groszku lub tymianku

kolorowe czekoladowe jajka

Sposób przygotowania

1

Mąkę posiekaj z zimnym masłem. Dodaj żółtka, szczyptę soli oraz połowę cukru i zagnieć ciasto. Owiń ciasto folią i schowaj do lodówki na 30 minut. Schłodzone ciasto podziel na 3 części. Jedną rozwałkuj i wyłóż nią natłuszczoną i oprószoną mąką formę (20x30 cm).

2

Ciasto w formie posmaruj dżemem figowym wymieszanym z rumem. Drugą część zetrzyj na tarce o grubych oczkach na warstwę dżemu.

3

Z białek i pozostałego cukru ubij sztywną pianę. Wyłóż ją na ciasto.

4

Ostatnią część ciasta wymieszaj z kakao i zetrzyj na tarce na wierzch ciasta.

5

Ciasto wstaw do nagrzanego do 180°C piekarnika na ok. 50 minut. Gotowy i ostudzony mazurek udekoruj czekoladowymi jajkami i świeżymi pędami ziół.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8