Przepisy Placuszki z dyni z sosem śliwkowo-czekoladowym

Składniki

500 g dyni

2 jajka

150 g jogurtu greckiego naturalnego

5 łyżek mąki pszennej

1/2 łyżeczki soli

2 łyżki oleju rzepakowego do smażenia

Sos:

100 g śliwek suszonych (moczonych przez noc w wodzie)

100 g czekolady gorzkiej

250 ml mleka

1/2 łyżeczki cynamonu

Opis

Dynię zetrzyj na najmniejszych oczkach tarki lub zmiksuj. Dodaj jajka, jogurt, sól i mąkę. Dokładnie wymieszaj.

Przygotuj sos. Mleko zmiksuj ze śliwkami (wodę odlej) i dodaj pokruszoną czekoladę oraz cynamon. Całość podgrzej, aby czekolada roztopiła się i powstał gęsty sos.

Rozgrzej na patelni olej. Łyżką wyłóż dyniowy mus. Pamiętaj, aby dyniowe placuszki spłaszczyć przy pomocy np. widelca. Od razu zmniejsz płomień na minimum i smaż z obu stron na rumiano. Placuszki podawaj z sosem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8