Przepisy Placki ziemniaczane na sposób szwajcarski

Składniki

250 g ziemniaków kremowych

50 g masła

100 g szynki

60 g sera Ementaler

2 pomidory

1/2 pęczka szczypiorku do dekoracji

1/4 pęczka natki pietruszki

przyprawy: sól, pieprz czarny

Opis

Ziemniaki obierz i zetrzyj na tarce na grubych oczkach. Zagotuj osoloną wodę (ok. 1,5 l). Jak tylko zawrze, włóż tarte ziemniaki i gotuj przez 3-4 minuty. Nie przejmuj się tym, że woda bardzo zgęstnieje od skrobi. Następnie przecedź ziemniaki przez sitko i wyłóż do miski. Do ciepłych ziemniaków dodaj masło, przypraw solą i pieprzem oraz świeżo pociętą natką. Ziemniaki wymieszaj.

Na patelnię teflonową wyłóż płasko tarte ziemniaki i dociśnij łyżką. Brzegi również powinny być dociśnięte. Smaż placek ziemniaczany powoli; jak tylko się dobrze zrumieni pod spodem, przewróć na drugą stronę.

W tym czasie natnij pomidory na krzyż i zalej wrzątkiem. Jak tylko skóra się wywinie, wyjmij pomidory i schłódź pod zimną wodą. Obierz ze skóry i pokrój w plasterki.

Gotowy placek ziemniaczany przełóż na talerz i równo poukładaj na nim plasterki szynki, pomidora i sera żółtego. Wstaw do piekarnika. Jak tylko ser się dobrze zrumieni, danie jest gotowe. Przed podaniem posyp wierzch posiekanym szczypiorkiem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8