Przepisy Placki beskidzkie

Składniki

1 kg ziemniaków

1 papryka

200 g boczku wędzonego

2 cebule

1 łyżka soku z cytryny

2 jajka

250 g smalcu

przyprawy: sól, pieprz

Opis

Ziemniaki obierz, umyj i zetrzyj na tarce na najmniejszych oczkach, tak aby powstała masa. Dodaj sok z cytryny, 2 jajka i zamieszaj, by składniki się połączyły. Dopraw do smaku solą i pieprzem. Paprykę i boczek pokrój w kostkę i usmaż na rozgrzanym smalcu. Przełóż paprykę z boczkiem na talerzyk. Pokrój cebulę w kostkę i na tym samym tłuszczu usmaż cebulę. Usmażone warzywa i boczek wymieszaj z masą ziemniaczaną. Na rozgrzanym smalcu smaż z obu stron placki o średnicy ok. 10 cm. Zrumienione podawaj ze śmietaną lub kiszonym ogórkiem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8