Przepisy Placek z owocami

Składniki

2 szklanki mąki pszennej
2 łyżeczki proszku do pieczenia
2 jajka
¾ szklanki cukru pudru
1 szklanka truskawek
1 szklanka czereśni (wydrylowanych)
½ szklanki orzechów włoskich (pokruszonych)
Na wierzch:
300 ml śmietany kremówki (30%)
1 łyżka cukru pudru
1 łyżka cukru waniliowego

Opis

Wszystkie owoce dokładnie umyj i oczyść z szypułek, pestek i kiści. Żółtka oddziel od białek. Białka ubij na sztywną pianę. Żółtka utrzyj z cukrem. Następnie przesiej do żółtek 2 szklanki mąki z proszkiem do pieczenia i dodaj ubite białko. Lekko wymieszaj, aby składniki się połączyły, lecz nie mieszaj zbyt długo. 

Formę do ciasta posmaruj masłem, obsyp bułką tartą i przelej do niej ciasto. Piecz placek przez ok. 45 min w temp. 200°. Ubij śmietanę. Po upieczeniu nałóż na wierzch bitą śmietanę, owoce oraz pokruszone orzechy włoskie.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 24.09-30.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8