Przepisy Placek z jabłkami

Składniki

700 g zielonych jabłek

100 g masła

270 g mąki

1 jajko

30 g cukru pudru

100 g dżemu morelowego

szczypta soli

Opis

Schłodzone masło wkrój do mąki. Rozetrzyj oba składniki w palcach na wiórki. Dodaj jajko, sól i cukier waniliowy. Zagnieć gładkie ciasto, zawiń je w folię i schowaj do lodówki.

Przygotuj jabłka: umyj je, ale nie obieraj ze skórki. Jabłka pokrój na ćwiartki, usuń gniazda nasienne, ćwiartki pokrój na cieńsze plasterki.

Ciasto wyjmij z lodówki, rozwałkuj na stolnicy posypanej mąką. Spód formy do pieczenia posmaruj masłem, boki pozostaw suche (nie będą się one zsuwać po krawędzi formy w czasie pieczenia). Rozwałkowany płat ciasta przenieś do formy i dokładnie rozłóż. Wystające końcówki ciasta przytnij równo do krawędzi formy. Spód ciasta nakłuj widelcem.

Plasterki jabłek ułóż na cieście w taki sposób, by częściowo zachodziły na siebie i posyp cukrem pudrem. Formę włóż do piekarnika rozgrzanego do 180° na ok. 45 min. Zaraz po upieczeniu cały placek posmaruj z wierzchu dość obficie dżemem morelowym. Podawaj jeszcze ciepły z bitą śmietaną wymieszaną z serkiem mascarpone.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8