Przepisy Placek z jabłkami i orzechami włoskimi

Składniki

​1 kg jabłek

1 szkl. orzechów włoskich

4 jajka

4 łyżki oleju

1 i 1/2 szkl. mąki

3/4 szkl. cukru

1 łyżeczka proszku do pieczenia

1 łyżeczka sody

Dodatkowo:

1 łyżka masła

1 łyżka mąki do przygotowania foremki

Sposób przygotowania

 alt=
1

Jabłka umyj i pokrój w grubą kostkę, odrzucając gniazda nasienne. Pokrojone jabłka wymieszaj z orzechami i cukrem. Odstaw na 15 minut. W tym czasie przygotuj foremkę: posmaruj ją masłem i oprósz mąką. Rozgrzej też piekarnik do 180°.

 alt=
2

Po piętnastu minutach do jabłek wbij jajka i wlej olej. Wymieszaj łyżką, nie musi być bardzo dokładnie.

 alt=
3

Wymieszaj mąkę z proszkiem i wsyp do masy jabłkowej. Ponownie wymieszaj masę. Kiedy cała mąkę wchłonie sok z jabłek, jajek i oleju, wylej masę do wcześniej przygotowanej foremki i wstaw do nagrzanego piekarnika na 45 minut.

 alt=
4

Upieczone ciasto ostudź i posyp cukrem pudrem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 21.11-27.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4