Przepisy Placek jogurtowy z wiśniami

Składniki

300 g wiśni 

250 g mąki 

4 jajka 

300 g naturalnego jogurtu typ grecki 

1/2 cytryny 

95 g cukru pudru 

1 łyżeczka proszku do pieczenia 

1 łyżeczka cynamonu 

50 ml mleka kondensowanego słodzonego 

10 g masła do smarowania blachy

Opis

W szerokiej misce ubij całe jajka z cukrem pudrem (75 g) na puszystą masę. Dodaj sok z cytryny i otartą skórkę. Do ubitej masy dodaj jogurt i lekko wymieszaj łyżką. Dosyp mąkę i proszek do pieczenia oraz cynamon. Powoli wymieszaj składniki ciasta. 

Wiśnie umyj i wydryluj pestki. Idealnie w tej roli sprawdzi się mały widelczyk lub agrafka, którą łatwo wyjmuje się pestki. Rozgrzej piekarnik do temp. 170° z funkcją termoobiegu. Przygotuj tortownicę i wysmaruj ją delikatnie masłem. Przelej ciasto jogurtowe, a na wierzchu poukładaj wiśnie. Następnie polej jeszcze wierzch mlekiem skondensowanym. Dzięki temu w trakcie pieczenia powstanie chrupiącą skórka karmelowa. Wstaw ciasto do pieczenia na ok. 40–45 min. 

Pod koniec przewidzianego czasu otwórz piekarnik i wbij patyczek kuchenny w środek ciasta. Jeśli będzie suchy na końcu, to znaczy, że placek jest wypieczony. Wyjmij ciasto z piekarnika i odstaw do ostygnięcia. Zdejmij obręcz z ciasta i pokrój je na kawałki. Przełóż porcje na talerzyki i udekoruj cukrem pudrem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8