Przepisy Pizza z oregano

Składniki

Ciasto:

250 g mąki

1 łyżeczka suszonych drożdży

szczypta cukru

1 łyżeczka soli

ok. 150 ml ciepłej wody

Sos:

3 ząbki czosnku

3 łyżki listków świeżego oregano

100 ml przecieru pomidorowego

3 łyżki ketchupu

1/2 puszki krojonych pomidorów

1 łyżeczka octu balsamicznego

3 łyżki oliwy z oliwek

przyprawy: sól, pieprz

Opis

Przygotuj ciasto: drożdże z cukrem zalej kilkoma łyżkami ciepłej wody. Odstaw na 10 min, aby rozczyn się spienił i urósł. Przesiej mąkę na stolnicę i zrób na środku wgłębienie. Wlewaj do niego powoli zaczyn wraz z resztą wody podanej w składnikach (dolej wodę, jeśli ciasto będzie za twarde i dosypuj powoli mąki, jeśli będzie zbyt miękkie).

Na posypanej mąką stolnicy wygniataj ciasto, aż będzie gładkie i elastyczne. Następnie włóż je do oprószonej mąką miski i pozostaw w ciepłym miejscu do wyrośnięcia (na ok. 1 godz).

Przygotuj sos: czosnek drobno posiekaj. Następnie wrzuć go do miski i dodaj do niego przecier pomidorowy, pomidory, ocet balsamiczny, oliwę i oregano. Wszystko dokładnie wymieszaj i dopraw solą oraz pieprzem. Pozostaw sos na ok. 15 min, aby składniki „przegryzły się”.

Po wyrośnięciu ciasto ponownie krótko wyrób rękami i pokrój na 2 równe części. Każdą z nich rozwałkuj na 2 okrągłe placki o średnicy ok. 25 cm. Placki ułóż na blasze i posmaruj ciasto z wierzchu sosem pomidorowym. Dodaj ser i inne dowolne składniki. Pizzę piecz ok. 15 min, aż ciasto się zarumieni.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8