Przepisy Pizza z obrazkiem

Składniki

180 ml mleka

350 g mąki

25 g świeżych drożdży

85 ml oliwy z oliwek

1 łyżeczka cukru

1/2 łyżeczki soli

Sos pomidorowy:

180 ml sosu pomidorowego z kartonika bez dodatków

40 ml oliwy z oliwek

2 ząbki czosnku

30 ml octu balsamicznego

2 łyżki suszonych ziół (bazylia, oregano)

sól, cukier do smaku

Dodatki:

2 okrągłe plastry żółtego sera

1 brokuł

1/2 żółtej papryki 

1 pieczarka

1 mała puszka kukurydzy

6 pomidorów śliwkowych 

kilka czarnych oliwek

Sposób przygotowania

1

Drożdże utrzyj z cukrem i rozpuść w podgrzanym mleku. Dodaj tyle mąki, żeby zaczyn miał konsystencję śmietany. Odstaw do wyrośnięcia na ok. 10–15 minut.

2

Wyrośnięty zaczyn wlej do mąki posól i powoli dolewając oliwę, wyrób ciasto. Po wyrobieniu ciasto nie musi już rosnąć. Ugotuj różyczki brokuła na półtwardo.  

3

Odcedź kukurydzę. Pomidory i pieczarkę pokrój w plastry, a paprykę w słupki.

4

Sos pomidorowy wymieszaj ze zmiażdżonym czosnkiem, ziołami, octem i oliwą. Dopraw do smaku solą i pieprzem. Posiekaj oliwki i przygotuj ser.

5

Ciasto podziel na dwie części i rozwałkuj na placki (ok. 30 cm średnicy). Ułóż placki w foremkach i posmaruj doprawionym sosem. Z przygotowanych dodatków ułóż na powierzchni pizzy obrazek, po czym wstaw pizzę do nagrzanego do 190° piekarnika na ok. 20 minut. Brzegi upieczonej pizzy powinny mieć lekko złoty kolor.  

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8