Przepisy Pisanki z listkami

Składniki

5 białych jajek

1 surowe białko

listki melisy i pietruszki lub ewentualnie wzorki wycięte z papieru

barwniki do jajek (do barwienia na gorąco)

kilka łyżek octu (1 na szklankę barwnika) 

kawałki rajstop

Sposób przygotowania

1

Ugotuj jajka na twardo. Surowym białkiem przyklej do jajek listki.

2

Jajka z listkami schowaj do kawałków rajstop, zwracając uwagę, by węzeł znajdował się z tyłu jajka, za wzorkiem z liścia.

3

Rozpuść barwniki w szklankach z gorącą wodą i octem. Szklanki nie powinny być wypełnione bardziej niż do 3/4 wysokości. W gorącym barwniku zanurz jajka w rajstopach i zostaw do zafarbowania. Czas farbowania powinien być wskazany w opisie na opakowaniu barwnika. Po zafarbowaniu wyciągnij jajka z rajstop, odklej listki i zostaw do wyschnięcia.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8