Przepisy Piperade z kindziukiem

Składniki

8 plastrów kindziuka 

3 jaja 

5 pomidorków truskawkowych 

1 cebula

1/4 szklanki śmietany

5 łyżek masła do smażenia

2 kromki chleba pszennego

przyprawy: sól, pieprz, suszona bazylia

Sposób przygotowania

1

Kromki chleba pokrój w kostkę i podsmaż, stale mieszając, na 1 łyżce masła do zarumienienia. Na koniec dodaj do grzanek szczyptę suszonej bazylii i wymieszaj. Cebulę obierz, umyj, pokrój w plastry i podsmaż na 1 łyżce masła na bardzo wolnym ogniu do zeszklenia. 

2

Plastry kindziuka podsmaż na suchej patelni (ok. 2 min), a następnie lekko przestudź i jeszcze ciepłe zwijaj w stożki. Pomidory umyj, przekrój na pół. Jaja rozbij, wlej do miski, dodaj śmietanę i dokładnie roztrzep, a następnie przypraw solą i pieprzem. 

3

Na patelni rozpuść 2 łyżki masła, wlej jajka i smaż na wolnym ogniu, nie mieszaj. Gdy omlet zacznie tężeć i odchodzić od patelni, rozsmaruj 1 łyżkę masła na jego krawędziach. Masło roztopi się i wpłynie pod omlet. Potrząśnij patelnią, aby omlet nie przywierał do dna. Na wierzch połóż cebulę, zwinięte plastry kindziuka i połówki pomidorów. Przykryj patelnię pokrywką i dosmaż omlet na wolnym ogniu do całkowitego ścięcia jajek. Omlet podawaj posypany grzankami.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8