Przepisy Piłkarskie cupcakes

Składniki

1 i 1/2 szklanki mąki

3/4 szklanki cukru

4 łyżki kakao

1 łyżeczka proszku do pieczenia

1/2 łyżeczki soli

1 łyżeczka ekstraktu waniliowego

1 łyżeczka octu jabłkowego

1/4 szklanki oleju rzepakowego

150 ml piwa z gatunku stout

70 ml mleka

100 g mlecznej czekolady

125 g mascarpone

100 g śmietany 36%

2 łyżki cukru pudru

zielony barwnik spożywczy

biała i czarna masa cukrowa

Opis

Mąkę, cukier, kakao, proszek do pieczenia i sól mieszamy razem. Dodajemy ekstrakt waniliowy, ocet jabłkowy, olej, piwo i mleko. Całość dokładnie mieszamy.

Czekoladę drobno siekamy i dodajemy do ciasta. Mieszamy łyżką. Nakładamy porcje ciasta do papilotek (ok. 3/4 wysokości). Pieczemy w temperaturze 180°C ok. 20 minut (do suchego patyczka). Gotowe muffiny studzimy.

Mascarpone ucieramy z cukrem pudrem. Dodajemy zielony barwnik i mieszamy, aż uzyskamy jednolity kolor.

Kremówkę ubijamy na sztywno. Dodajemy do masy serowej i mieszamy. Gotowy krem przekładamy do rękawa cukierniczego z końcówką do robienia „trawy” (końcówka z kilkoma drobnymi dziurkami). Aby uzyskać efekt trawy, dekorujemy muffiny, przykładając końcówkę rękawa blisko babeczki i robiąc niewielką „kropkę” unosimy go zdecydowanym ruchem lekko w górę.

Z masy cukrowej lepimy małe kuleczki o średnicy ok. 5 mm oraz kilka białych kuleczek o średnicy ok. 7 mm. Do jednej z większych białych kuleczek przyklejamy czarną, a następnie wokół niej przyklejamy ponownie 6 małych białych. Następnie obok przyklejamy kolejną czarną, a dookoła niej białe. Czynność powtarzamy, aż środkowa kuleczka będzie ze wszystkich stron oblepiona kulkami, tworzącymi wzór piłki nożnej. Następnie całość lekko rolujemy w dłoniach (tak, jak lepi się kulkę). Gotowymi piłkami z masy cukrowej dekorujemy wierzch babeczek.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4