Przepisy Pikselowy torcik

Składniki

4 białka

5 żółtek

130 g cukru

100 g mąki

50 g płynnego miodu

3 łyżki gorącej wody

1 łyżeczka proszku do pieczenia

barwniki spożywcze

Na krem:

125 g mascarpone

50 g miękkiego masła

1 kopiasta łyżka masła orzechowego

3/4 szkl. cukru pudru

barwnik spożywczy

Opis

Żółtka i proszek do pieczenia rozcieramy widelcem i odstawiamy.

Ubijamy białka. Pod koniec ubijania dodajemy stopniowo cukier i miksujemy, aż masa będzie sztywna. Do ubitych białek dodajemy żółtka z proszkiem do pieczenia i miksujemy, aż składniki się połączą.

Ciągle miksując, dodajemy mąkę.

Miód rozrabiamy z gorącą wodą i dodajemy do reszty składników.

Gotowe ciasto dzielimy na cztery równe części. Do każdej z części dodajemy inny barwnik spożywczy.

Porcje ciasta przelewamy kolejno do wysmarowanej tłuszczem formy do pieczenia. Każdą z porcji ciasta pieczemy w piekarniku rozgrzanym do 160°C przez około 20 minut (do suchego patyczka). Upieczone ciasto studzimy.

Kolorowe blaty ciasta układamy jeden na drugim. Na wierzchu zaznaczamy okręgi mniej więcej w takich odległościach, jaka jest grubość blatów (około 1 cm). Ostrym nożem wycinamy jednocześnie okręgi we wszystkich czterech blatach, a następnie mieszamy ze sobą poszczególne części, tworząc cztery, wielokolorowe blaty ciasta.

Mascarpone miksujemy z masłem, masłem orzechowym i cukrem pudrem. Tak przygotowanym kremem przekładamy blaty ciasta, składając je jeden na drugim. Pozostały krem barwimy czarnym barwnikiem (opcjonalnie) i smarujemy nim zewnętrzną stronę ciasta. Brzegi obsypujemy okruszkami pozostałymi nam po krojeniu blatów.

Schładzamy w lodówce przez około 1 godzinę.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8