Przepisy Pikle warzywne

Składniki

200 g ogórków gruntowych
200 g żółtej fasolki szparagowej (lub zielonej)
150 g marchwi
150 g brokułów
150 g kalafiora
150 g cebuli (łącznie ok. 1 kg warzyw)
5 szklanek wody
1 szklanka octu winnego białego
5 ząbków czosnku
5 łyżek cukru
5 ziarnek ziela angielskiego
5 ziarnek pieprzu czarnego
1 łyżka soli gruboziarnistej
Dodatkowo:
6 słoików (małych)

Opis

Fasolkę szparagową umyj, oczyść z końcówek i włókien, następnie wrzuć do gotującej się wody na 5 min. Marchew obierz, umyj, pokrój w paski i gotuj ok. 10 min. Kalafior i brokuły umyj, podziel na mniejsze kawałki i gotuj nie dłużej niż 5–10 min. Ogórki umyj i pokrój w dość szerokie plastry. Cebulki i czosnek obierz (jeżeli używasz dużej cebuli, pokrój ją w plastry). Ugotowane warzywa odcedź, włóż do miski, dodaj ogórki i cebulę. Posól, wymieszaj i pozostaw na 12 godzin. Po tym czasie odlej wodę z miski, która wytworzyła się w czasie leżakowania.

Przygotuj zalewę: wodę zagotuj z cukrem, gorczycą, pieprzem czarnym i octem. Gotuj wszystko ok. 3 min. Gorącą zalewą zalewaj warzywa do wysokości ok. 2 cm poniżej brzegu słoika. Słoiki lekko zakręć wyparzonymi, ale suchymi zakrętkami.

Dno dużego garnka wyłóż ściereczką, postaw na niej słoiki i zalej wodą do 2/3 ich wysokości. Gotuj pod przykryciem na wolnym ogniu przez ok. 15 min. Po pasteryzacji PORADA KONTEKSTOWA - PASTERYZACJA nakrętki mocno dokręć. Słoiczki wyjmij i postaw do góry dnem do czasu ostudzenia. Przechowuj słoiki w chłodnym, zaciemnionym miejscu.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 24.09-30.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8