Przepisy Pikantny kurczak w orzeszkach ziemnych

Składniki

3 filety z piersi z kurczaka

2 łyżeczki mąki ziemniaczanej

½ szklanki orzechów ziemnych

1 łyżeczka cukru

1 łyżka octu

3 pomarańcze

1 cebula

1 jajko

olej do smażenia

4 strąki świeżej lub suszonej papryczki chilli (albo 2 łyżeczki chilli w proszku)

rukola do dekoracji

przyprawy: sól, pieprz

Opis

Mięso kurczaka umyj i pokrój w kostkę o boku 3 cm. Jajko wymieszaj z 1 łyżeczką mąki ziemniaczanej, dopraw solą i pieprzem, a następnie dodaj mięso. Cebulę obierz, pokrój w kostkę i wymieszaj z 1 łyżeczką mąki ziemniaczanej, octem, cukrem i solą.

Rozgrzej olej na patelni, kładź na nim mięso i smaż przez ok. ½ min. Następnie wyjmij mięso i odsącz z oleju.

Wyczyść patelnię, wlej świeży olej i mocno go rozgrzej. Następnie smaż mięso, cebulę, orzechy i pokrojoną w paseczki paprykę chilli przez ok. 5 min, co jakiś czas mieszając.

Pomarańcze przekrój na pół w poprzek i delikatnie wydrąż z nich cały miąższ, pozostawiając tylko skórkę. Do tak przygotowanych miseczek z pomarańczy przełóż wcześniej usmażony farsz.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8