Przepisy Pikantne chipsy z jarmużu

Składniki

200 g jarmużu
łyżki oleju rzepakowego (lub ryżowego)
1 szczypta soli morskiej (lub himalajskiej)
1 szczypta papryki ostrej mielonej

Opis

Opłucz jarmuż i osusz, np. w suszarce do sałaty lub ręcznikiem kuchennym. Wytnij najtwardsze i najgrubsze nerwy. Podziel jarmuż na mniejsze kawałki. Dodaj olej, sól i paprykę. Dokładnie wymieszaj, aby dodatki pokryły cały jarmuż.

Blaszkę wyłóż papierem do pieczenia. Przesyp na nią jarmuż i rozłóż tak, by utworzyć z niego cienką warstwę.

Chipsy piecz na środkowej półce w temperaturze 180°C przez ok. 10 minut lub do uzyskania chrupiącego jarmużu. Pamiętaj, że jarmuż nie może być spalony. Możesz też piec chipsy na termoobiegu, ale wówczas musisz skrócić czas pieczenia i kontrolować stopień wypieczenia chipsów.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 19.11-25.11.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 18.11.2020 - 2.12.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8