Przepisy Pikantna sałatka warzywna z cytrusowym dressingiem

Składniki

1/2 selera naciowego

1 cebula czerwona

1 ogórek zielony

2 pomidory

1/2 ostrej papryki

1 grejpfrut różowy

3 gałązki mięty

3 gałązki bazylii

1 gałązka natki pietruszki

1 łyżeczka cukru brązowego

sok z 1/2 cytryny

sól morska

Opis

Warzywa dokładnie umyj i przygotuj miskę na sałatkę. Młode łodygi selera naciowego pokrój w paski pod kątem i przełóż do miski. Pomidory pokrój w ćwiartki, a następnie w paski. Czerwoną cebulę obierz i pokrój w paski podobnej wielkości, co pomidory. Z kolei ogórka zielonego przekrój na pół i wydrąż łyżeczką ze środka nasiona. Gdy to zrobisz, pokrój go, tak jak seler, w paski. W plasterki pokrój także ostrą paprykę. Pamiętaj o tym, by były bardzo cienkie. Zioła poszarp na małe kawałki i dodaj do krojonych warzyw w misce. 

Teraz obierz grejpfruta. Zetnij nożem całkowicie skórę wraz z białą i gorzką otoczką. Małym nożem wytnij miąższ z segmentów. Sok z grejpfruta wyciśnij do sałatki. Przypraw warzywa solą morską, cukrem brązowym oraz sokiem z cytryny. Wymieszaj dokładnie gotową sałatkę i wstaw na kilka minut do lodówki. Przełóż sałatkę na półmisek. Dekoruj listkami mięty, bazylii i pietruszki oraz filetami z grejpfruta. 

Do grillowanych mięs i ryb podawaj orzeźwiającą sałatkę zawsze lekko schłodzoną.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8