Przepisy Pikantna dynia z cynamonem i jabłkiem

Składniki

400 g dyni

100 g jabłka Szarej Renety 

1/2 chilli 

100 g cukru 

1/4 szt. kory cynamonu 

100 ml octu winnego 

4 ziarna ziela angielskiego 

5 ziaren pieprzu czarego

5 ziaren kolendry 

sól

Opis

Dynię umyj i obierze ze skóry. Wydrąż pestki i włóknisty miąższ. Pokrój dynię w kostkę ok. 1,5 cm. W rondelku zagotuj 100 ml wody i dodaj cukier oraz ocet. Całość zagotuj i dodaj wszystkie ziarna. Przypraw syrop jeszcze połową łyżeczki soli. Pokrój jabłka na ósemki, a papryczkę chilli na plasterki. Dodaj do syropu i gotuj przez 5 minut. Po tym czasie dodaj dynię i cynamon. Przykryj całość  i pozwól, aby dynia powoli się gotowała do momentu, aż będzie chrupka (ok. 15 minut). 

Po ugotowaniu odcedź dynię z syropu i przełóż na talerz, a następnie przełóż do słoików. Pozostały syrop gotuj jeszcze do czasu odparowania połowy objętości. Aromatycznym syropem polej dynię z jabłkiem w słoiku i szczelnie zamknij. Wstaw do nagrzanego piekarnika do temp. 130˚ na 40 min celem pasteryzacji. Możesz to samo wykonać, gotując słoiki w garnku z wodą przez ok. 20 min. Po tym czasie wyłącz piekarnik i pozwól słoikom lekko ostygnąć. Następnie wyjmij i odwrócone do góry dnem połóż na kuchennym ręczniku, aby całkowicie ostygły i się porządnie domknęły.    

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8