Przepisy Pierś kaczki w pomarańczach
Składniki
2 piersi z kaczki (500 g)
4 pomarańcze
sok z 2 pomarańczy
½ cebuli
50 g masła
200 ml wody
2 łyżki octu (czerwonego)
goździki
anyż (gwiaździsty)
2 łyżki cukru
sól
pieprz
Sposób przygotowania
1
Utwórz płytkie przekątne nacięcia na kawałkach piersi ze skórą.
2
Połóż naciętą pierś skórką do dołu na suchej, rozgrzanej patelni i smaż do momentu, aż skóra stanie się chrupka (około 8 minut).
3
Obróć, posyp solą oraz pieprzem i smaż druga stronę przez 10-15 minut. Przełóż mięso do głębokiego naczynia, przykryj dokładnie folią kuchenną i pozostaw do wystygnięcia w ciepłym piekarniku na 10 minut.
4
Pokrój drobno cebulę. Wyciśnij dwie pomarańcze, a pozostałe dwie obierz, podziel na kawałki i usuń błonki.
5
Wymieszaj cukier oraz wodę w garnku i gotuj do momentu, aż cukier się rozpuści.
6
Do gorącego syropu dodaj ocet, sok z pomarańczy, goździk, anyż oraz cebulę. Gotuj przez 15 minut, aż objętość sosu zmniejszy się do około połowy.
7
Dodaj masło i mieszaj, aż się rozpuści.
8
Pokrój pierś z kaczki i rozłóż kawałki na talerzu. Udekoruj mięso kawałkami pomarańczy i polej sosem. Danie możesz posypać również startą skórką pomarańczową. Podawaj z pieczonymi ziemniakami.
Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi

Tesco Nadchodzi lato

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 8.05.2019-30.05.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 16.05-22.05.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4