Przepisy Pierogi z truskawkami

Składniki

1 i 1/2 szkl. mąki

ok. 1/2 szkl. gorącej wody

ok. 250 g mrożonych lub świeżych truskawek

bita śmietana do dekoracji i do smaku

1/3 szkl. cukru

przyprawy: sól

Opis

Mrożone truskawki rozmroź w kąpieli wodnej PORADA KONTEKSTOWA - KĄPIEL WODNA (na parze), posyp cukrem. Jeśli używasz świeżych truskawek, wymyj je, osusz i przełóż do miseczki, a następnie posyp cukrem.

Mąkę przesiej do miski lub na stolnicę. Zrób wgłębienie i wlewaj w nie powoli gorącą wodę, zgarniając mąkę nożem. Zagnieć ciasto tak, aby stało się elastyczne i miękkie. Podziel je na kilka części – z każdej uformuj kulkę. Jedną z nich rozwałkuj, resztę przykryj ściereczką, żeby nie obeschły. Z rozwałkowanego ciasta wykrawaj szklanką krążki. Postępuj tak samo z każdą odłożoną kulką ciasta. Na każdy krążek ciasta nałóż po 2–3 truskawki i mocno zlep brzegi, formując kształt pieroga. Pierogi układaj na oprószonej mąką desce i przykrywaj ściereczką. Wkładaj do wrzącej, lekko osolonej wody i gotuj przez ok. 5 min od chwili wypłynięcia pierogów na wierzch. Pierogi podawaj posypane cukrem i z bitą śmietaną.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4