Przepisy Pierogi z suszonymi śliwkami

Składniki

300 g suszonych śliwek

30 g masła

1/2 łyżeczki mielonego cynamonu

Ciasto:

390 g mąki + garść do podsypywania

2 żółtka

1/2 łyżeczki soli

250 ml gorącej wody

Dodatkowo:

70 g masła

20 g grubego cukru brązowego

Opis

Śliwki zmiksuj w blenderze lub zmiel w maszynce do mielenia. Przesmaż zmielone śliwki na rozgrzanym maśle z dodatkiem cynamonu (ok. 5 minut na patelni wystarczy). Odstaw do wystudzenia.

W tym czasie wysyp na stolnicę mąkę wymieszaną z solą. Zrób dołek i początkowo mieszając ciasto łyżką, wlej gorącą wodę. Kiedy mąka złapie wodę, dodaj żółtka i wyrób gładkie ciasto. Przykryj je ściereczką i odłóż na 15 minut.

Kiedy farsz wystygnie, rozwałkuj ciasto na placek grubości 2–3 mm. Wytnij kółka szklanką i na każde nałóż porcję farszu. Dokładnie zlep pierożki i odłóż na 5–10 minut.

W tym czasie zagotuj w garnku osoloną wodę. Wrzuć pierożki na wrzątek i gotuj 3–4 minuty od wypłynięcia.
Na patelni rozgrzej mocno 70 g masła. Po chwili zbierz łyżką ścięte białko. Ugotowane pierożki polej tak sklarowanym masłem i oprósz brązowym cukrem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8