Przepisy Pierogi z soczewicą

Składniki

Farsz:

150 g czerwonej soczewicy

1 cebula

1 jajko

1 łyżka masła

1 łyżka bułki tartej

przyprawy: sól, pieprz, majeranek

Ciasto na pierogi:

1 i 1/2 szkl. mąki pszennej

130 ml gorącej przegotowanej wody

Dodatkowo:

mąka do podsypywania

Opis

Soczewicę przebierz i opłucz pod bieżącą wodą. Wsyp do garnka i zalej zimną wodą 3 cm powyżej poziomu soczewicy. Wsyp pół łyżeczki soli i zagotuj. Zmniejsz ogień i gotuj jeszcze przez 30 min. Po tym czasie odcedź soczewicę na sitku i zostaw do ostygnięcia. Cebulę obierz i posiekaj w drobną kostkę, zeszklij na maśle i wrzuć razem z ugotowaną soczewicą do miski. Kiedy całość przestygnie, dosyp bułkę tartą, pieprz, majeranek, sól (w razie potrzeby). Wbij jajko i wymieszaj. Nabierając łyżeczką farszu, uformuj niewielkie kulki.

Na stolnicę wysyp mąkę. Na środku uformuj dołek i cienkim strumieniem wlewaj gorącą wodę, cały czas mieszając mąkę nożem stołowym. Kiedy wlejesz całą wodę, zagnieć ciasto. Kiedy przestanie się lepić do rąk, ciasto jest gotowe. Następnie zawiń je w folię i zostaw na 15 min. Po tym czasie rozwałkuj ciasto na oprószonej mąką stolnicy na grubość 2-3 mm. Szklanką wytnij kółka i zalep w każdym kulkę farszu. Skrawki ciasta zagnieć i ponownie rozwałkuj. Czynność powtarzaj do wykorzystania całego ciasta.

W dużym garnku zagotuj posoloną wodę. Pierogi wrzucaj partiami do wrzątku i gotuj ok. 7 min od wypłynięcia na powierzchnię. Podawaj ze śmietaną zmieszaną z ziołami.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11-13.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4