Przepisy Pierogi z mięsem

Składniki

Ciasto:

2 szkl. mąki

1/2 szkl. gorącej wody

1 żółtko

przyprawy: sól

Farsz:

500 g mięsa wołowego z kością

ok. 2 średnie cebule

1/2 szkl. wody

1 czerstwa kajzerka

2 łyżki oleju do smażenia

przyprawy: sól, majeranek, pieprz

Opis

Przygotuj farsz: mięso umyj i włóż do wrzącej wody z solą. Ugotuj je do miękkości (ok. 40 min), wyjmij, ostudź i oddziel mięso od kości. Kajzerkę namocz w ciepłej wodzie i odciśnij. Cebulę obierz, drobno pokrój i zeszklij na rozgrzanym oleju.

Mięso i kajzerkę zmiel, dodaj podsmażaną cebulkę, dopraw solą, pieprzem i majerankiem – dokładnie wymieszaj.

Przygotuj ciasto: mąkę przesiej na stolnicę, zrób wgłębienie i wlej w nie powoli strumień gorącej wody, zagarniając przy tym mąkę dużym nożem. Kiedy woda wsiąknie w mąkę, pozostaw ją, aby przestygła (ok. 10 min). Następnie dodaj żółtko, dokładnie wymieszaj i zagnieć ciasto (powinno być puszyste i odchodzić od ręki).

Podziel ciasto na dwie części. Jedną przełóż do miski i przykryj ściereczką, aby nie wyschło. Drugą część rozwałkuj na podsypanej mąką stolnicy na grubość ok. 2-3 mm. Wykrawaj szklanką krążki. Następnie nakładaj na ich środek po 1 łyżeczce farszu i sklejaj mocno brzegi (uważaj, aby farsz nie dostał się pomiędzy brzegi ciasta). Pierogi odkładaj na posypany mąką blat. Oprósz je mąką również z wierzchu i przykryj ściereczką. Następnie rozwałkuj drugą cześć ciasta i ulep z niej pierogi.

Pierogi gotuj w dużej ilości osolonej wody przez ok. 3–5 min od momentu wypłynięcia. Następnie wyłóż na talerz przy pomocy łyżki cedzakowej i okraś zeszkloną cebulką lub tłuszczem ze skwarkami.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Nasza cena

1 / 3