Przepisy Pierogi z boczniakami

Składniki

Ciasto:
450 g mąki pszennej (dodatkowo mąka do podsypywania)
1 jajko
180 ml wody (gorącej)
1 łyżka masła
½ łyżeczki soli
Farsz:
600 g boczniaków
2 cebule
80 ml bulionu warzywnego
1 łyżka masła
1 garść tymianku świeżego (liści)
pieprz czarny mielony
sól

Opis

Boczniaki umyj, osusz i pokrój w drobną kostkę. Cebulę posiekaj w kostkę i zeszklij na maśle. Do cebuli dodaj pokrojone grzyby i chwilę smaż, aż grzyby nieco się zrumienią. Dodaj bulion i duś grzyby na średnim ogniu. Bulion powinien całkowicie się zredukować, cebula rozpadnie się w czasie gotowania, nadając farszowi właściwą konsystencję. Odstaw farsz do wystudzenia.

Na stolnicy wymieszaj mąkę z solą. Powoli mieszając, zacznij wlewać do mąki gorącą wodę. Po chwili dodaj masło, jajko i wyrób gładkie ciasto. W razie potrzeby możesz dodać trochę mąki lub wody. Wyrobione ciasto połóż na stolnicy i nakryj miską. Zostaw na 15 minut.

Po tym czasie rozwałkuj po kawałku ciasto na stolnicy na placek grubości ok. 2 mm. Potnij ciasto na kwadraty, na każdy nałóż łyżeczkę farszu i dokładnie zlep krawędzie ciasta.

Zlepione pierogi wrzucaj na osolony wrzątek i gotuj 3–4 minuty od wypłynięcia na powierzchnię. Podaj z oliwą z oliwek.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 19.11-25.11.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 18.11.2020 - 2.12.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8