Przepisy Pierogi leniwe twarogowe

Składniki

400 g twarogu półtłustego

200–230 g mąki pszennej

2 jajka

przyprawy: sól, gałka muszkatołowa

Dekoracja:

30 g masło

20 g bułki tartej

100 g twarożku śmietankowego

Opis

Białka oddziel od żółtek i ubij na sztywną pianę. Żółtka natomiast wymieszaj z twarogiem i przypraw do smaku gałką muszkatołową. Dodaj do żółtek pianę z białek i lekko wymieszaj. Następnie dodawaj powoli mąkę, by zagnieść miękkie, nieklejące się do dłoni ciasto. Nie ugniataj ciasta twarogowego, tylko lekko wyrabiaj. Im dłużej ciasto będzie wyrabiane, tym więcej trzeba dosypać maki. Tak więc nie przesadzaj z podsypywaniem mąką, aby pierogi leniwe nie wyszły zbyt twarde.

Wyrobione ciasto podziel na 2 części. Z każdej połowy uformuj wałek o grubości 2 cm, z którego odcinaj ukośne nożem kluski na kształt kopytek. W międzyczasie w rondelku zagotuj osoloną wodę. Ostrożnie wrzucaj kluseczki na wrzątek i zamieszaj. Gotuj pierogi ok. 3-4 min, po tym czasie powinny wypłynąć. Wówczas zmniejsz ogień i gotuj jeszcze przez 2 min, a następnie wyjmij na talerz lub półmisek.

W rondelku lub na małej patelni wysyp bułkę tartą i lekko zrumień na jasnobrązowy kolor. Nada to jej wspaniałego aromatu. Rozpuść masło w bułce i jeszcze podsmaż aż całość się zezłoci. Pierogi leniwe polej bułką z masłem i posyp cukrem. Na wierzchu każdej porcji połóż łyżkę twarożku śmietankowego.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 2.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8