Przepisy Piernikowe pudełeczko

Składniki

1 małe jajko  

45 g masła lub margaryny

60 ml płynnego miodu 

1 szkl. mąki + mąka do podsypywania

60 g cukru

1 łyżeczka kakao 

1/3 łyżeczki proszku do pieczenia

1/3 op. przyprawy do piernika

Sposób przygotowania

1

Miód, masło, przyprawę i cukier rozpuść na małym ogniu na płynną jednolitą masę. Kiedy masa przestygnie, wlej ją powoli do mąki wymieszanej z kakao i proszkiem do pieczenia, wbij jajko i zagnieć ciasto – w razie potrzeby podsyp je mąką. Schowaj ciasto na 2 godziny do lodówki. Musi być dobrze schłodzone. 

2

Schłodzone ciasto rozwałkuj na grubość ok. 4 mm i wytnij z niego ściany pudełeczka. Jeżeli zamierzasz związać pudełeczko tasiemkami, nie zapomnij wyciąć otworów na tasiemki przed pieczeniem. Wycięte fragmenty pudełka od razu kładź na blachę wyłożoną papierem i piecz ok. 8 minut. Z pozostałej części ciasta wytnij małe pierniczki.

3

Wystudzone fragmenty pudełka polukruj.

4

Kiedy lukier wyschnie, połącz ścianki pudełeczka w całość przy pomocy tasiemki. Pudełeczko postaw na stole. Wyłóż środek serwetką i nałóż do niego pierniczków. 

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 2.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8