Przepisy Piernik z masą z serka mascarpone

Składniki

3 jajka

250 ml mleka

125 ml miodu

70 g cukru

250 g mąki pszennej

125 ml oleju

1 łyżeczka sody

1 op. przyprawy do piernika

Masa:

250 g śmietanki 36%

150 g serka mascarpone

60 g cukru pudru

Poncz do piernika:

1 pomarańcza

10 ml rumu

Opis

Podgrzej mleko i wymieszaj z miodem i olejem. Wystudź. Wymieszaj mąkę z sodą i przyprawą do piernika.

Rozgrzej piekarnik do 180°. Oddziel białka od żółtek i ubij na sztywną pianę. Cały czas miksując białka, dodaj cukier i po chwili kolejno żółtka. Miksując na wolnych obrotach, dodawaj na przemian suche składniki i mleko z olejem i miodem. Wylej ciasto na wyłożoną papierem do pieczenia blaszkę o rozmiarach 25x25 cm. Wstaw ciasto do nagrzanego piekarnika na 30–40 minut (do suchego patyczka).

Wystudzone ciasto przekrój na dwa placki (możesz lekko ściąć wierzch, żeby wyrównać powierzchnię). Obręczą do wykrawania pączków wytnij jak najwięcej kółek. Resztki ciasta możesz zużyć potem do wykonania ciastek na patyku.

Wyciśnij sok z pomarańczy i wymieszaj z rumem. Tak przygotowanym ponczem nasącz kółka z piernika.

Serek mascarpone utrzyj z cukrem pudrem na puszystą masę. W osobnym naczyniu ubij śmietankę na sztywno. Wymieszaj śmietankę z serkiem i przełóż powstałą masą nasączone ponczem krążki z piernika. Wierzch ciasta oprósz cukrem pudrem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8