Przepisy Piernik dojrzewający z orzechami i rumowymi powidłami

Składniki

250 g miodu

1 szkl. cukru

125 g masła lub smalcu

500 g mąki

2 małe jajka

60 ml mleka

2 łyżki mieszanki przypraw korzennych

1 ½ łyżeczki sody

1/2 łyżeczki soli

150 g orzechów włoskich

kakao

Powidła:

180 g gęstych powideł śliwkowych

50 ml rumu

laska wanilii

cynamon

Sposób przygotowania

1

Miód, tłuszcz i cukier podgrzej prawie do zawrzenia. Lekko przestudź. 

2

Sodę rozpuść w mleku. Do przestudzonej masy z miodu i tłuszczu dodaj mąkę, jajka, sól, przyprawy i mleko z sodą. Dokładnie wymieszaj drewnianą łyżką, przełóż do ceramicznego naczynia, przykryj folią i wstaw do lodówki na 3-6 tygodni.

3

Po kilku tygodniach wyciągnij ciasto z naczynia i rozwałkuj na dwa placki średnicy ok. 24 cm. W wierzch jednego placka wciśnij orzechy włoskie. Możesz też powierzchnię placków lekko oprószyć kakao.

4

Placki wstaw do piekarnika nagrzanego do 180° na ok. 20 minut. Powidła utrzyj z ziarenkami z jednej laski wanilii, szczyptą cynamonu i rumem. Powidłami przełóż przestudzone placki piernikowe. Ciasto najlepiej przyrządzić dzień przed podaniem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8