Przepisy Pierniczkowe wizytówki

Składniki

500 g mąki

200 g cukru

3 łyżki miodu

2 jajka

1 łyżka sody oczyszczonej

1 łyżeczka przyprawy do pierników

½ szklanki wody

Dekoracja:

biały lukier

pisaki cukrowe

gotowe serduszka z czekolady

wstążki

Przybory:

pędzel z naturalnego włosia

foremka do wycinania ciastek

słomka do wycięcia otworu na wstążkę

Opis

Miód z cukrem podgrzewaj, aż się roztopi, a następnie dodaj ok. ½ szklanki wody i zagotuj (3 min).

Gdy miód przestygnie, dodaj przyprawę korzenną, sodę i roztrzepane jaja. Mieszaj wszystko, stopniowo dodając mąkę. Ciasto dokładnie wyrób rękami i schowaj do lodówki na 30 min.

W tym czasie blachę wyłóż papierem do pieczenia. Ciasto z lodówki rozwałkuj na grubość ok. 0,5 do 1 cm i wykrawaj pierniczki różnymi foremkami. Jeżeli nie masz foremek, to: na papierze do pieczenia narysuj lub wydrukuj ulubione kształty, wytnij je nożyczkami, przyłóż do ciasta i wycinaj po krawędzi nożem. W każdym pierniczku zrób przy pomocy słomki otwór na wstążkę.

Pierniczki układaj na blasze w równych odległościach. Piecz w piekarniku nagrzanym do temperatury 170° przez ok. 15 min. Upieczone pierniki pokryj cienką warstwą białego lukru, a następnie ozdób czekoladowym serduszkiem lub innym kształtem. Możesz też ozdobić pierniczki gotowymi polewami i lukrami.

Pisakami cukrowymi napisz imię osoby, której chcesz dać prezent. Pozostaw do wyschnięcia i przeciągnij przez zrobiony wcześniej otwór wstążkę. „Wizytówkę pierniczek” przywiąż do prezentu.

Z podanej ilości składników przygotujesz ok. 12 - 15 wizytówek.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8